Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 23 2019 15:05:06
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
17
17
Marsz Pamięci w Warszawie - 11.07.2013
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Zobacz Temat
Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl | Katolicyzm | Katolicyzm
Autor "Rozwody" kościelne
Adam Smiech
Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 644
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 07-02-2012 01:25
Nim osoby i środowiska proponujące wprowadzenie w Polsce powszechnie obowiązujących, nierozerwalnych małżeństw przejdą od słów do czynów (nie wiemy, jak te czyny miałyby wyglądać; od zwolenników tych rozwiązań nie uzyskaliśmy żadnych wyjaśnień w tej kwestii - jak to zamierzają uczynić, w jaki sposób później egzekwować itp., itd.), chciałbym zwrócić ich uwagę i w ogóle wszystkich PT Czytelników na sygnalizowany już na łamach Jednodniówki Narodowej w kilku miejscach niezwykle poważny problem dotyczący tzw. "rozwodów" kościelnych, będących w istocie stwierdzeniami nieważności małżeństw sakramentalnych, ergo, stwierdzeniami ich nie zaistnienia od samego początku.

Oto kilka danych:

W ciągu 10 lat trzykrotnie wzrosła liczba "rozwodów kościelnych". Boom na nie trwa tak naprawdę od kilku lat. W ubiegłym roku w 40 sądach diecezjalnych złożono 10 tys. wniosków o unieważnienie ślubu kościelnego. - http://facet.interia.pl/obyczaje/styl-zycia/news/rozwod-po-katolicku,1730919,7528

Każdego roku do trybunałów wpływa aż 10 tys. wniosków o rozwód kościelny. Jak pokazują statystyki, Polacy są pod tym względem na drugim miejscu w Europie, tuż za Włochami. - http://www.nauka.trends24h.com/2011/05/rozwody-w-polsce/

Nie wszystkie pary mogą starać się o unieważnienie ślubu kościelnego. Przede wszystkim, dotyczy ono tylko osób, które nie skonsumowały swojego związku małżeńskiego a ponadto m.in: zostały zmuszone przez członka rodziny lub inną osobę do zawarcia związku małżeńskiego, ich współmałżonek zataił przed nimi bezpłodność lub inną poważną chorobę, która może uniemożliwić posiadanie potomstwa. Warto jednak nadmienić, iż do najpopularniejszych obecnie powodów, na które powołują się wnoszący pozew małżonkowie jest niedojrzałość do pełnienia roli małżonka lub rodzica.(wytł. - AŚ)
Cały proces polega na udowodnieniu, że małżeństwo zawarte zostało nieprzepisowo, w konsekwencji czego po prostu nie miało miejsca. Stąd też ogłoszenie unieważnienia ślubu kościelnego daje eks-małżonkom szansę na kolejny kościelny ślub.
- http://www.nauka.trends24h.com/2011/05/uniewaznienie-slubu-koscielnego/

Artykuły dr Arletty Bolesty - http://artykuly.com.pl/szukaj?authorid=2261

A teraz strona praktyczna:

Kancelaria Kanoniczna - dyskretnie, rzetelnie, bez zbędnych opłat - http://www.kancelaria-kanoniczna.pl/

Archidiecezja Warszawska - m.in. lista adwokatów zajmujących się stwierdzeniami unieważnienia małżeństw sakramentalnych - http://www.archidiecezja.warszawa.pl/archidiecezja/instytucje/sm/

Przykładowa wizytówka jednej z Pań adwokat Archidiecezji War.- http://adwokatkoscielny.com/

I najciekawsze - dwie strony adwokatów z listy Archidiecezji Warszawskiej:

KANCELARIA PRAWA KANONICZNEGO - http://www.kanonista.com/
W zagajeniu wyjaśnienie: "W pierwszej kolejności należy bardzo mocno podkreślić, że w Kościele Katolickim nie udziela się rozwodów (błędne są więc określenia typu: rozwód kościelny, unieważnienie małżeństwa czy unieważnienie sakramentu małżeństwa), można natomiast w określonych przez prawo kanoniczne sytuacjach starać się o stwierdzenie nieważności małżeństwa bądź o dyspensę od małżeństwa zawartego a niedopełnionego." Ale na pasku górnym... -

Serwis Prawno-Kanoniczny - [url]http://www.prawnik-kanonista.com/[/url]
W zagajeniu: "Chcemy dodać, że posługiwanie się w takich sytuacjach określeniami "unieważnienie małżeństwa", czy "rozwód kościelny" jest nieprawidłowe." Ale na pasku górnym... -

Prawda, że sympatyczne?

Co z tego wszystkiego wynika? Ważna nauka - stąpajmy po ziemi Drodzy Państwo!

Można głosić dowolne postulaty, ale poważnymi są tylko te, które mają umocowanie w rzeczywistości.

W Polsce byli tacy, którzy jeszcze w styczniu 1945 r. planowali przesunięcie granicy wschodniej za Smoleńsk. Na tych, którzy widzieli naszą słabość i idącą za tą słabością klęskę polityczną wykluczającą jakiekolwiek programy granic na wschodzie, patrzyli z góry, z pogardą z jaką patrzy się na kapitulantów, tchórzy i zdrajców.

W istocie, to pożal się Boże mocarstwowcy reprezentowali jednak typ mentalności najbardziej destrukcyjny dla polityki polskiej - pragnąc wszystkiego, nie osiągnęli nic.

Wg mojego najgłębszego przekonania, postulaty tych spośród Państwa, którzy głoszą konieczność wprowadzenia wyznaniowego prawa małżeńskiego w Polsce itd., zakończą się podobnym skutkiem.

Ja proponuję co innego - politykę państwa, która nie rzuca kłód pod nogi małżeństwom, ale je wspiera. nie tylko i nie przede wszystkim przez jakieś dopłaty, dotacje, ale poprzez sprzyjający system prawny. Dzisiaj np. niektóre przepisy związane z pomocą społeczną zachęcają do rozwodów. Sam znam przypadek ludzi, którzy rozwiedli się tylko dlatego, żeby spełnić warunki otrzymania pomocy, co dawało im zwyczajnie więcej pieniędzy na życie, niż trwanie w małżeństwie. Państwo ma więc ułatwiać i nie przeszkadzać. Także nie ma być żandarmem naszego życia małżeńskiego i naszej alkowy, a już zwłaszcza żandarmem wyposażonym w sankcje. Ogromną rolę do spełnienia ma Kościół. Rozwijając sieć kancelarii zajmujących się tzw. "rozwodami" kościelnymi z pewnością temu nie służy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Rozwody" kościelne
gjw
Użytkownik

Postów: 611
Data rejestracji: 15.09.07
Dodane dnia 07-02-2012 03:38
Nauki, które z tego wynikają, są proste: 1) Nie należy i nie warto prowadzić działalności anty KRK. Jego hierarchia robi to bezbłędnie. Ośmiesza się chyba jeszcze skuteczniej niż np. herezjarchowie Kościoła Anglii, forsujący drwiąc sobie z nakazów i zakazów biblijnych biskupki, prałatów-homoseksualistów itp. Osobiście mogę nad tym wszystkim wyłącznie głęboko ubolewać. 2) Jedyna droga do zwalczenia nieszczęść społecznych, jakimi są masowe rozwody, nieślubne dzieci, przemoc w rodzinie itd. nie prowadzi przez program tworzenia wyznaniowego prawa państwowego (nie było to słuszne od samego początku, a obecnie jest też niemożliwe), ale stopniową naprawę w oparciu o argumentację świecką, zdroworozsądkową, częściowo również naukową i prostowanie oczywistych niedorzeczności prawnych. Czyli reformizm i praca u podstaw, a nie płomienna (kontr)rewolucja (ultra)katolicka, która jest obecnie równie jednoznacznie bez szans na osiągnięcie swych celów jak nasze dawne polskie powstania podejmowane w warunkach braku daleko idącego wyniszczenia sił zaborców.

Ze swej strony kończę już tę dyskusję. Mądremu dość po słowie, a wszystkie argumenty zostały wyłuszczone. Prawda jest okrutne, ale po stokroć okrutniejsze jest oszukiwanie się aż do strasznego końca. W najbliższym czasie będę się starał zamieszczać tutaj jedynie krótkie noty z dziedziny ekonomii politycznej + geopolityki, bo to ona głównie określi nasze dalsze losy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Rozwody" kościelne
polski blog ru
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 216
Data rejestracji: 25.06.11
Dodane dnia 07-02-2012 04:41
(kontr)rewolucja (ultra)katolicka...jest obecnie...bez szans na osiągnięcie swych celów jak nasze dawne polskie powstania podejmowane w warunkach braku daleko idącego wyniszczenia sił zaborców.


Z pewnością kontrrewolucja, ale nie żadna "ultra" i nie "bez szans".

Właśnie temat został ruszony, a początki są najtrudniejsze, o czym dyskusja z Panami świadczy dobitnie. Nic się samo nie zmieni i biskupi nas w tym nie wyręczą. Szkoda, że Panowie wkładacie największy wysiłek w zwalczenie słusznej sprawy (bronicie rozwodów, niczym Jaruzelski socjalizmu), a nie w dopomożenie narodowi polskiemu w jej rozwiązaniu. To jest błąd, na który papieże zwracają od dawna uwagę.

Jedynym sposobem na powrót do normalności jest powrót do normalności.

Tylko trzeba najpierw chcieć.
http://polski.blog.ru/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Rozwody" kościelne
Adam Smiech
Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 644
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 07-02-2012 08:22
Jak widać wyżej, Pan polskiblog.ru postępuje nadal tak jak w każdym innym miejscu na tej stronie. Temat - "Rozwody" kościelne. A Pan polskiblog.ru co? Swoje. Bez żadnego odniesienia do tematu, bez wyjawienia choćby minimum programu "powrotu do normalności". Natomiast stwierdzeniami typu "bronicie rozwodów", piszę to z przykrością, zwyczajnie Pan się ośmiesza. Może to być tez założona taktyka w rodzaju "mój wpis będzie i tak ostatni". Wtedy można w nim zarzucić kontrdyskutantom cokolwiek, a mało skrupulatni czytelnicy swoją opinię zbudują tylko na tym wpisie i wyjdziemy rzeczywiście na obrońców rozwodów.

Tymczasem Pan gjw napisał:
Jedyna droga do zwalczenia nieszczęść społecznych, jakimi są masowe rozwody, nieślubne dzieci, przemoc w rodzinie itd. nie prowadzi przez program tworzenia wyznaniowego prawa państwowego (nie było to słuszne od samego początku, a obecnie jest też niemożliwe), ale stopniową naprawę w oparciu o argumentację świecką, zdroworozsądkową, częściowo również naukową i prostowanie oczywistych niedorzeczności prawnych. Czyli reformizm i praca u podstaw, a nie płomienna (kontr)rewolucja (ultra)katolicka
Jest to dokładnie to, co ja napisałem wcześniej innymi słowy. Oraz
Ze swej strony kończę już tę dyskusję. Mądremu dość po słowie, a wszystkie argumenty zostały wyłuszczone. Prawda jest okrutne, ale po stokroć okrutniejsze jest oszukiwanie się aż do strasznego końca.
Podpisuję się.

W najbliższym czasie będę się starał zamieszczać tutaj jedynie krótkie noty z dziedziny ekonomii politycznej + geopolityki, bo to ona głównie określi nasze dalsze losy.
Protestuję!smiley

P.S. Jako bonus pozatematowy polecam jeszcze następującą podstronę Archidiecezji Warszawskiej - http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homeopage/artykulyduze/?a=4869, czyli Archidiecezja Warszawska i judaizm. Zaiste, mamy do czynienia z kościołem rzymsko-judaistycznym...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Rozwody" kościelne
polski blog ru
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 216
Data rejestracji: 25.06.11
Dodane dnia 08-02-2012 14:49
"Ślub kościelny nie dla wszystkich

Papież jest przeciwny zbyt łatwemu zawieraniu i unieważnianiu sakramentu małżeństwa.
Zebranie zaświadczeń o chrzcie i bierzmowaniu oraz odbycie kursu przedmałżeńskiego to za mało, aby zawrzeć ślub w kościele. Tak uważa papież Benedykt XVI i zaapelował do duszpasterzy o większą odpowiedzialność przy dopuszczaniu narzeczonych do zawarcia sakramentu.

Niezadowolenie papieża budzi również szybko rosnąca liczba unieważnianych małżeństw. Skrytykował to w przemówieniu wygłoszonym do członków Roty Rzymskiej, czyli najwyższego sądu kościelnego orzekającego właśnie nieważność małżeństw.

Zdaniem Benedykta XVI, odpowiedzialność za ten stan rzeczy spoczywa na księżach, którzy nie troszczą się dostatecznie o solidne przygotowanie kandydatów do małżeństwa, lecz wychodzą z założenia, że "chodzi tu o realizację naturalnego prawa osób do zawarcia ślubu". W przyszłości ma się to zmienić."

http://wiadomosci.wp.pl/opage,7,title,Slub-koscielny-nie-dla-wszystkich,wid,13067327,prasa_wiadomosc.html?ticaid=1de27

Na pewno Pan o tym wie, lecz celowo skierował Pan dyskusję na "kościelne rozwody", a przecież rozwodów w Kościele katolickim NIE MA, a zła praktyka masowego unieważniania małżeństw wypływa z mody na rozwody wśród wiernych i ze wspieraniu praktyk rozwodowych przez laickie państwa i przez antykatolicki aparat medialny sprzężony z polityką państwową, wręcz kreujący ją.

Ale to pewnie też Pan wie, więc o czym mam z Panem w tym temacie dyskutować, skoro jest Pan "endekiem" tak liberalnym i "nowoczesnym", że moda na rozwody i prawo rozwodowe nie przeszkadzają Panu w zajmowaniu się tematami dla narodu polskiego drugo- i trzeciorzędnymi (np. poszukiwaniem "endeckich korzeni" Szymborskiej, która na własne życzenie nie będzie miała katolickiego pogrzebu).

Dziękuję.
http://polski.blog.ru/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Rozwody" kościelne
Adam Smiech
Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 644
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 08-02-2012 15:25
Ale to pewnie też Pan wie, więc o czym mam z Panem w tym temacie dyskutować, skoro jest Pan "endekiem" tak liberalnym i "nowoczesnym", że moda na rozwody i prawo rozwodowe nie przeszkadzają Panu w zajmowaniu się tematami dla narodu polskiego drugo- i trzeciorzędnymi (np. poszukiwaniem "endeckich korzeni" Szymborskiej, która na własne życzenie nie będzie miała katolickiego pogrzebu).
Specjalnie dla Pana trzeba będzie założyć dział "Kabaret".
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: "Rozwody" kościelne
Admin
Administrator

Postów: 9
Data rejestracji: 13.10.10
Dodane dnia 09-02-2012 08:38
Panie "Polski Blog Ru", a co mówią lekarze?

Pan sobie żartuje, czy serio nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem. Kto tu mówi o popieraniu rozwodów, albo kto tu myli pojęcia i mówi o rozwodzie kościelnym. Kol. Śmiech dał linka do Kancelarii Prawa Kanonicznego, gdzie właśnie jest napisane "Rozwody kościelne". Ogarnij się, masz ty w ogóle rozum i godność człowieka? Bezczelnie manipulujesz wypowiedziami, na argumenty i pytania rzeczowe nie odpowiadasz. Zostajesz wg. mnie oficjalnym trollem zajmującym nasz czas.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014