Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 25 2017 06:29:14
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Piękno jesieni
Piękno jesieni
Piękno pabianickiego cmentarza
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Projekt euromajdanu ...
Trump w Polsce
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Zobacz Temat
Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl | Aktualności | Polska
Autor Francja. Niemcy. katastrofa!
gjw
Użytkownik

Data rejestracji: 15.09.07
Dodane dnia 07-05-2017 22:14
Po wyborach prezydenckich we Francji nie ma już takiej siły ludzkiej, która mogłaby uratować Europę Zachodnią przed czekającym ją losem ostatnich Rzymian w zetknięciu z Hunami. Nasi rodacy powinni już zacząć wracać do kraju, a przynajmniej ratować się stamtąd wyjazdem na stałe w kierunku krajów, gdzie spadkobiercy Rzymu zapewne będą mogli się obronić. Ograniczone siły, jakie Polska jeszcze posiada należy przygotować do obrony naszego własnego terytorium. Co najwyżej jeszcze tylko ewentualnego bezpośredniego przedmurza, z najbardziej bliską i życzliwą słowiańszczyźnie częścią Niemiec - Saksonią, na czele. Już tylko Sasi mają tam zresztą świadomość nadchodzącej zagłady i wolę obrony. Rezcz jasna - ujmując w kategoriach większości aktywnej ludności. Nie podłamy temu zadanie bez pomocy Rosji. Nawet rtduno ocenić jak wielka pomoc byłaby potrzebna.

http://pl.blastingnews.com/europa/2017/05/koniec-zludzen-europy-zachodniej-nie-da-sie-juz-uratowac-001681181.html
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Francja. Niemcy. katastrofa!
Adam Smiech
Administrator

Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 07-05-2017 23:56
No, ale Kolega chyba się nie spodziewał poważnie, że Le Pen wygra z głupotą Francuzów? Ja, przy całej mojej sympatii dla Le Pen i braku złudzeń dla Fillonów i innych błaznów, nie miałem niestety żadnej nadziei. Serce tylko by chciało, ale to za mało...

Myślę, że trzeba podejść do sprawy spokojniej. FN to projekt polityczny długofalowy. Macron będzie kontynuacją dotychczasowego obłędu. Kwestią czasu jest tylko, kiedy u Francuzów poziom strachu przed Le Pen stanie się mniejszy niż poziom strachu przed samozagładą, a wtedy będzie inaczej. Na razie poziom strachu przed Le Pen jest wciąż wystarczająco wysoki, żeby wygrywać wybory, ale cóż, lata tresowania przez media i polityków-błaznów oraz własna gnuśność i ociężałość umysłowa, dają rezultaty.

Co do polskich emigrantów, nie jestem niestety wysokiego mniemania o większości z nich. Niewielka mniejszość świadoma i myśląca dokąd ma wracać? Do tego wariatkowa, w którym żyjemy, ze Smoleńskami i postrzeganiem świata rodem z XIX wieku?
gjw
Użytkownik

Dodane dnia 08-05-2017 15:02
Drogi Panie Kolego! Coraz więcej wskazuje na to, że wydarzenia potoczą się w piekielnym wprost tempie, a na opamiętanie się zachodnich Europejczyków nie będzie już czasu. Nie było jeszcze przypadku, aby ucięta głowa opamiętała się i naprawiła swoje błędy. Obym okazał się fałszywym prorokiem, bo jeśli sprawdzi się to, co dołączam, wystąpi sytuacja upiornie podobna do skutków kijowskiej awantury Ziuka w 1920.

http://pl.blastingnews.com/europa/2016/11/internet-huczy-od-poglosek-merkel-chce-wprowadzic-dyktature-i-rozpetac-wojne-001275447.html
Adam Smiech
Administrator

Dodane dnia 08-05-2017 21:25
Powiem tak - nie mogę uwierzyć, że Pan Kolega znany z realizmu i racjonalnego podejścia do zjawisk nas otaczających, staje po stronie jednej z wersji, przepraszam, dość prymitywnej teorii spiskowej, która widocznie dotarła do Pana Kolegi na poziomie wychodzenia naprzeciw podświadomym lękom, Z premedytacją narażam się w tym momencie Panu Koledze, którego cenię bardzo, bardzo wysoko i szanuję Jego poglądy oraz znakomite analizy i komentarze poczynione prze wiele lat naszej znajomości ze straszną świadomością, że stając na drodze wiary, stanę się automatycznie Jego wrogiem. Ale to jedyna droga, aby Pana Kolegę "uratować".

Tajne miasta podziemne, werbunek tajnych armii, wyrżnięcie białych Niemców i dyktatury p. Merkel opartej o islamistów? Błagam, naprawdę to Pan rozpowszechnia te informacje? Po prostu nie wierzę! Jestem zszokowany. Nawet nie zamierzam tego wszystkiego obalać, bo dla tego poziomu argumentacji nie liczy się nic poza idee fixee.

Kiedyś dostawałem zwykłe kartki, także zapisane zeszyty od takich (lub od pośredników) ludzi, którzy głosili, że posiedli wiedzę o wszechobecnym spisku, który panując nad wszystkim, doprowadzi do takiego lub innego Armagedonu. Miałem okazję rozmawiać z takimi ludźmi, a nawet byłem w domu u osób, które zasłaniały co jakiś czas (wg kolejnych "ostatecznych" wskazówek otrzymywanych bezpośrednio od Boga, czy kogoś z orszaku anielskiego) okna brązowym papierem, co miało ich zabezpieczyć przed końcem świata, uprzednio rozdając rozmaite dobra, niepotrzebne już w świecie apokaliptycznym, inne zaś gromadząc, jak cukier, czy mąkę.

Orędzia, demaskatorskie listy wyjawiające największe tajemnice tajnego sprzysiężenia Żydów, Iluminatów, masonów i innych były przekazywane lub odczytywane z nabożeństwem w oparach bezlitosnej prawdy obnażającej owe supertajne tajemnice.

Znam też teorie o zaplanowaniu w latach 50-tych przez KGB kontrolowanego "upadku" komunizmu i przejęcia władzy nad dobrym i miłującym samo dobro światem, który tytułem przykładu, nie napalmem i agentem Orange, ale Chlebem bronił dobrego świata przed złym.

Dziś ci ludzie dowodzą nam, że wszystko w Polsce (od 89 r.) kontrolowane jest przez dzieci i wnuków ubeków, co służyć ma wciąż istniejącemu i rządzącemu Rosją sowieckiemu KGB. Wszechwładza tych ludzi, komanda skrytobójców, oddziały specjalne umieszczające ładunki wybuchowe w ścianach pałacu prezydenckiego szlachetnego prezydenta Dudy.

Jeszcze inni, od lat już drogą internetową, przesyłają informacje o nadchodzących trzech dniach ciemności, o których posiedli najtajniejszą wiedzę, po których, skromnie uznając się za wybranych, przejmą władze na nowej Ziemi, we współpracy z siłami niebieskimi.

O takich banałach, jak powszechna wiedza rozmaitych ludzi o zamachach, kulisach ostatnich wojen, dokładnie wszystkich ustawionych wyborach itd., nawet nie warto wspominać.

Zapewniam Drogiego Pana Kolegę, że to nie są przypadki. Ja takie listy w ramach tego nieszczęścia zwanego "okrężnymi mailami" dostaję w ogromnej ilości od lat. Po każdym znaczącym wydarzeniu, natychmiast ujawnia się grupa ludzi, która wszystko wie i z pozycji mentora wyjaśnia, jak do niego doszło. Że wspomnę tylko o dokładnie i na dziesiątkach stron elektronicznych opisanej koncepcji wymordowania polskiej delegacji z 2010 r. na miejscu w Warszawie i przewiezieniu ciał do Smoleńska wraz ze szczątkami samolotu uprzednio wysadzonego w tajnym miejscu w Polsce.

Spiski oczywiście istnieją, zawsze istniały. Bagatelizowanie ich byłoby poważnym błędem. Ale wielkie wojny, a wojna Niemczech byłaby taką wielką wojną, nie są jedynie wynikiem spisków, ale wymagają działania wielkich sił, do których kontroli nie wystarczy wizja przedstawiona przez umierającą panią inżynier. Spiski niemiecko-bolszewickie nic by nie były warte, gdyby nie słabość ludzka, której nie można zaplanować.

Świat zachodni, świat multikulti jest nie tylko propagatorem, ale i niewolnikiem własnych ideologii. Bezwzględność i agresja Hitlera wpisywała się od początku do końca w logikę jego systemu. Tak w obecnym świecie UE, nienawidzącym męskości (kobiety ministrami obrony), twardości, jednoznaczności, bezkompromisowości, nie można po prostu, żyjąc od lat pod powyższymi hasłami, nagle stać się twardą dyktaturą na sposób hitlerowski rozprawiającą się z przeciwnikami. Wizja p. Merkel jako takiej dyktatorki jawi mi się jako coś - nomen-omen - z krainy 1000 i jednej nocy. Innymi słowy - jeżeli Kiereński głosił łagodność i pokojowo-naiwne nastawienie do rzeczywistości, to nie mógł nagle przeobrazić się w bezwzględną, krwawą dyktaturę. Był niewolnikiem własnych wizji.

Mam pewne pokłady ufności w co innego - w europejskie armie i mężczyzn tam wciąż będących, jak sądzę, w większości. Ufam, że jeśli czara się przeleje, wezmą sprawy w swoje uzbrojone ręce. Myślę także o polskiej armii i z góry zgłaszam swoje poparcie dla wojskowych rozwiązań zmierzających w kierunku uratowania cywilizacji europejskiej.

Z głęboką sympatią dla Pana Kolegi skreśliłem powyższe słowa z pełną świadomością poruszenia jedynie ułamka materii omawianego problemu.

W imię naszej znajomości i wspólnej walki o Prawdę i inne, te same dla nas obu wartości, proszę Pana Kolegę o właściwe odczytanie mojego wystąpienia.
Stas
Użytkownik

Miejscowość: Olsztyn
Data rejestracji: 04.09.15
Dodane dnia 09-05-2017 18:44
Panie Adamie daj Pan spokój Le Pen potępia bojkot Izraela i obrońców praw Palestyńczyków ktoś z FN pojechał do Izraela do Likudu.A Mrion Le Pene wstrzymała się w głosowaniu w kwestii Palestyny a mówiła że będzie za Palestyńczykami.Oraz że Le Pen chciało się spotkać z Waszczykowskim a wiadomo że PIS to stronnictwo Jankesko-Syjonistyczne oraz wsparcie dla Wildersa oraz Brytyjskiej premier jak i dla tego agn atalntysty i syjonisty warchoła bez jednego jaja Nigela Faraga.
A więc bez złudzeń jak z Putinem i JOBBIK.
gjw
Użytkownik

Dodane dnia 10-05-2017 19:00
Panie Kolego Adamie! O jednym Pan nie wspomniał. Mianowicie. że ktoś rozpowszechnia podobne wizje (nawet się zgodzę co do ich piramidalności w znaczeni piram. bzdury) jako samospełniające się proroctwa. Może ktoś, powiedzmy za wielką wodą, planuje od początku. od czasu oddania bez jednego wstrzału własności zachodnich koncernów naftowych arabskim reżimom, określony scenariusz. Starożytny Rzym zginął w wyniku wielkiej wędrówki ludów i wpływów niewłaściwie, skrajnie pacyfistycznie rozumianego chrześcijaństwa. To fakt historyczny! Obecnie następuje wędrówka ludów islamu do Europy. Pogłębienie naturalnej w tej sytuacji wzajemnej nieufności i braku życzliwości przybyszów wobec "dłużej przebywających w Niemczech" (nowomowa merkelichy) przy pomocy takich plotek... Ma wywołać szybko narastający strach i lawinowo rosnącą wrogość. Potem zaś już tylko nowa bitwa pod Adrianopolem kiedy owi mężczyźni w munduarach uchwycą władzę. smiley
gjw
Użytkownik

Dodane dnia 10-05-2017 19:04
Mam jeszcze takie porównanie dla Polski. Sytuacja wymaga możliwie jak największych nakładów na wojsko, obronę terytorialną i cywilną. Zamiast tego łoży się na Ukrainę, która... Nie muszę tego tutaj tłumaczyć! Napisałem zatem taki felieton, jako legendę/bajkę dla dorosłych:

http://pl.blastingnews.com/felietony/2017/05/polska-stoi-na-drodze-glodnego-tygrysa-i-ma-byc-jak-dobry-samarytanin-wideo-001686925.html
gjw
Użytkownik

Dodane dnia 11-05-2017 15:31
Stas napisał/a:
Panie Adamie daj Pan spokój Le Pen potępia bojkot Izraela i obrońców praw Palestyńczyków ktoś z FN pojechał do Izraela do Likudu.A Mrion Le Pene wstrzymała się w głosowaniu w kwestii Palestyny a mówiła że będzie za Palestyńczykami.Oraz że Le Pen chciało się spotkać z Waszczykowskim a wiadomo że PIS to stronnictwo Jankesko-Syjonistyczne oraz wsparcie dla Wildersa oraz Brytyjskiej premier jak i dla tego agn atalntysty i syjonisty warchoła bez jednego jaja Nigela Faraga.
A więc bez złudzeń jak z Putinem i JOBBIK.

Mi tak jakoś wystarcza. że nie popierają Chodora, Podrabinka itd. Wiadomo z jakim mocarstwem anonimowym wojują. Gdyby tak jeszcze dodali do listy swoich zdecydowanych wrogów międzynaród, to nawet nie weszliby do parlamentów,
Adam Smiech
Administrator

Dodane dnia 14-06-2017 10:51
Panie stasiu, no nie można w ten sposób stawiać sprawy. My tu propagujemy realizm polityczny, który zakłada przyjmowanie świata takim, jaki jest, a nie takim, jakbyśmy chcieli, żeby był, a który istnieje tylko w naszych wyobrażeniach. Pan ma oczywiście prawo nie zgadzać się z naszym punktem widzenia, ale wg kryterium realizmu, Pańskie argumenty nie wytrzymują próby. Jeżeli będziemy szukać kogoś na świecie, który odpowiada nam w 100%, nigdy go nie znajdziemy. Polityków światowych oceniamy wg stopnia bliskości naszemu spojrzeniu na politykę międzynarodową, i jeżeli spełniają podstawowe warunki, tj. nie pragną konfliktu światowego (nie prowadzą działań zaostrzających sytuację międzynarodową) i to w szerokim kontekście, to uważamy współpracę z nimi za wskazaną, rozsądną i będącą wyrazem właśnie realizmu politycznego. To nie jest kwestia złudzeń, bo to nie jest kwestia wiary. Obcy politycy mogą nas co najwyżej rozczarować, natomiast czepianie się całokształtu z powodu jakiegoś wycinka, jest przesadą. Z przeciwnego stanowiska biorą się emocje, niepotrzebne nikomu epitety, obrażanie itd. Tak, jak śp. Artur Górski zupełnie bez sensu zaatakował Obamę zaraz po wyborze, że to koniec cywilizacji białego człowieka. Kwestia ta leży w gestii ideologów a nie polityków, natomiast dla Polski i świata ważne było, jak Obama będzie się zachowywał w polityce bieżącej międzynarodowej (także sprawy wewnętrzne USA, jak Obamacare nie stanowią przedmiotu naszego zainteresowania w tym sensie; posiadając własny pogląd na Obamacare, musimy pamiętać, że to wewnętrzna sprawa Ameryki). I generalnie zachowywał się nie najgorzej. Politykę innego kraju i jego przywódców oceniamy nie z punktu widzenia tego, czy są oni Murzynami, mulatami, homoseksualistami, czy też mają jedno jądro, ale z punktu widzenia celu nadrzędnego, jakim jest odprężenie w polityce międzynarodowej, co jest koniecznie potrzebne do rozwoju także Polski i zabezpieczenia jej interesów. Dlatego zawsze należy dążyć do dialogu ze wszystkimi. Jeżeli nie chcą rozmawiać albo wycofują się, to trudno, odpowiedzialność spadnie na nich. Natomiast w żadnym wypadku wskazane wyżej cechy oraz niektóre poglądy wymienionych i niewymienionych polityków nie mogą wpływać na nasze zachowanie polityczne.

Także współpraca ruchów politycznych, a więc nie na poziomie państwowym, nie może być postawiona w ten sposób, że partner zewnętrzny musi być z nami tożsamy w poglądach na wszystko. Musimy wykazywać się dużą dozą tolerancji z myślą o sprawie, w której chcemy wspólnie z partnerem zewnętrznym zawalczyć, a nie od razu zrażać go zarzutami o rzeczy, które do sprawy nie należą. Np. jaki cel mogą mieć Pańskie wyzwiska kierowane np. do Farage'a? Komu to przyniesie jakikolwiek zysk polityczny? Sa naturalnie sytuacje graniczne - nie będziemy współpracować z ruchami, które odwołują się do szowinizmu ukraińskiego i chorwackiego oraz ze wszystkimi innymi, które pragną np. oderwania od Polski jakiegoś terytorium, bądź mają w planach zdominowanie Polski w ten czy inny sposób. Reszta to nadal ocean możliwości współpracy od bliskiej i szerokiej po współpracę w kilku i czy nawet w jednej konkretnej kwestii. Tym jest w moim przekonaniu polityka a nie ciągłym zacietrzewianiem się z tysiąca powodów.

Będąc realistami i zwalczając polityczny i nieprzytomny polski idealizm, pamiętajmy o Kalim i jego etyce sytuacyjnej, abyśmy nie ulegli pokusie i nie stali się wyznawcami tej etyki, bo coś nam się podoba, bo coś nam odpowiada.

Edytowane przez Adam Smiech dnia 14-06-2017 10:59
Adam Smiech
Administrator

Dodane dnia 14-06-2017 11:09
A co do Francji - klęska FN. 13,2 % w I rundzie to bardzo zły wynik. Coś się zacięło. Nie wiem, jak wygląda sytuacja wewnątrz FN, ale chyba nie najlepiej. Konflikt z ojcem można jeszcze było wytłumaczyć chęcią pozyskania miękkich wyborców, ale już zapowiedź wycofania się z polityki wnuczki Jean-Marie - Marion Marechal-Le Pen (nie wiem, jakie są losy tej zapowiedzi), to bardzo zły prognostyk. Cóż, głupota i wiara w człowieka z nikąd wygrywa. Jedno jest pewne - Macron niczego nie wymyśli, a entuzjazm wobec niego minie jak wobec Hollande'a. W samotnej walce Frontu poważnym problemem będą jednak nie tylko wrogowie zewnętrzni, ale wróg wewnętrzny - tendencje rozłamowe.
Skocz do Forum:
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014