Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumCzerwiec 20 2019 12:59:52
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
4
4
Marsz Pamięci w Warszawie - 11.07.2013
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Winni pouczają
Tematyka ukraińska

Polscy koryfeusze walki z Rosją szaleją (o czym niżej), tymczasem z wielkich oczekiwań względem USA, NATO i ONZ, nie mówiąc już o zupełnie milczącej UE, maleńki deszczyk. Amerykańscy prorocy demokracji w osobach prezydenta Obamy, p. Kerry'ego i p. Samanthy Power, ambasador USA przy ONZ, wygadują nieprawdopodobne brednie i straszą Rosję tak, że na pewno już zadrżały fundamenty Kremla. Zwłaszcza zabawne jest powoływanie się rządzących USA na prawo międzynarodowe i zarzucanie nie szanowania tego prawa przez Rosję, która przypomnijmy, nie dokonała inwazji, tylko oświadczyła, że jeżeli bezpieczeństwo ludności rosyjskiej - a chodzi o 8 milionów Rosjan - na Ukrainie zostanie naruszone, to ewentualnie wkroczy. Odpowiedź na zakłamane wystąpienia USA jest krótka - Irak, Jugosławia, Serbia, Afganistan, Libia, Syria, Iran. Jeszcze parę tygodni temu, Obama bez pozwolenia nie tylko ONZ, ale i Kongresu wyznaczał czerwone linie na terenie niepodległego kraju jakim jest Syria! To, że podobnie ordynarną propagandę chwytają odbiorcy mediów, świadczy o ich dramatycznym poziomie.

Tymczasem partia rewolucyjna, czyli PiS jest w swoim żywiole. Prezes Kaczyński stwierdza: "Mój świętej pamięci brat, prezydent Lech Kaczyński, zorganizował wspólną wizytę z innymi prezydentami oraz premierem państw Europy Środkowej w zagrożonej przez wojska rosyjskie stolicy Gruzji - Tbilisi. Padły wtedy słowa: "najpierw Gruzja, potem Ukraina, kraje przybałtyckie, a potem Polska". Trzeba je dziś brać pod uwagę jako coś, co może być prawdziwe." Żeby od razu uściślić - Tbilisi było zagrożone wyłącznie na skutek szaleństwa prezydenta Saakaszwilego, który postanowił w czasie olimpiady odzyskać kontrolę nad Osetią i Abchazją, licząc na poparcie USA (czy obecny kryzys ukraiński, następujący także w czasie olimpiady to przypadkowa zbieżność?). Także sytuacja Polski nie ma nic do sytuacji Gruzji, Ukrainy itd. Jest to wyłącznie mitomania idąca po linii XIX-wiecznej polityki romantycznej. Rosja broni w przypadku Ukrainy swojego podbrzusza i nie może dopuścić do obecności otwarcie wrogich wobec siebie sil na Ukrainie, tak jak USA nie mogły dopuścić do instalacji rakiet na Kubie. Jest to oczywiste i dla dobra pokoju światowego, trzeba takie stanowisko szanować. Ale cóż, prezes Kaczyński, prezesem Kaczyńskim, zaś dandys Hofman ma na kryzys ukraiński odpowiedź lepszą od samego USA: "Realne działania to jest po prostu VI flota amerykańska. Nie ma innych realnych działań". Tacy ludzie cieszą się dzisiaj ponad 30% poparciem w sondażach i mają prawo szykować się do rządzenia Polską...

Tymczasem rządzi Polską PO, które robi wszystko, aby upodobnić się do PiS-owskich jakobinów. Premier Tusk wypowiedział kilka fantastycznych stwierdzeń, poddających w wątpliwość jego zdolność do racjonalnego osądu sytuacji. Oto one: "Musimy być tymi, którzy nie pozwolą światu odwrócić się od Ukrainy. To jest dla Polski być albo nie być. Jeśli będziemy umieli współorganizować się i być istotną częścią naszej wspólnoty - będziemy bezpieczni. Nie możemy zostać sami wobec zagrożeń, jakie kształtują się za naszą wschodnią granicą. Jeśli zostaniemy sami, wyobcowani, to zagrożenia te obejmą także Polskę. (...) Powinniśmy umieć zatrzymać Rosję w jej agresywnych zapędach po to, żeby uniknąć konfliktu. Historia pokazuje, że ten, kto nieustannie ustępuje myśląc, że w ten sposób kupuje pokój, z reguły kupuje tylko trochę czasu. Dlatego dziś potrzebna jest spokojna, zrównoważona, ale twarda i wspólnotowa polityka wobec Rosji. Kluczem do niej jest brak zgody na te kroki i te zapowiedzi, jakie z Moskwy dzisiaj padają." A jak nie będziemy umieli? Doprawdy, jest to wzruszający zestaw banałów - pobożnych życzeń, nie wiadomo do kogo kierowanych. I to w sytuacji, kiedy ci, na których znów naiwnie liczymy, ograniczają się do komicznych gróźb. Przy tym, zachód, na który liczymy, i tak dogada się z Rosją, bo ma ona 12 tysięcy głowic atomowych, zaś Polska, mówiąc za dużo, za głupio i niepotrzebnie, naturalnie na tym straci. Ukraina nie jest żadnym być albo nie być dla Polski. To jedna z najgłupszych rzeczy jaką wymyślono w polskiej historii. Przeciwnie, to właśnie istnienie antyrosyjskiej, niestabilnej z samej zasady Ukrainy, jest dla Polski fatalnym, wyjątkowo niebezpiecznym rozwiązaniem. Rozwiązaniem dobrym była taka Ukraina, jak ta rządzona przez p. Janukowycza. To jednak Kaczyńscy i Tuskowie swoim zachowaniem przyczynili się do jej upadku. Pretensje niech więc mają do siebie samych.

Komentarze
Franz dnia marzec 02 2014 22:41:03
kaczynski vel kalkstein i cała reszta tej żydowskiej hucpy, zawsze mówiłem że trzeba było ich do lasu póki czas..
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014