Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumPaździernik 15 2019 08:01:44
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
32
32
Irak
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Po konferencji - Smutne widowisko
Polityka Zagraniczna Tak wygląda "sojusz" Polski z USA i Izraelem. W sumie nic szczególnie zaskakującego - wszyscy mający elementarne pojęcie o polityce i o istniejących układach dokładnie wiedzieli, że tak być musi, bo innej opcji dla słabiutkiego partnera, jakim jest Polska, w takim układzie nie ma. I to partnera tak ciężko obciążonego historycznie wieloznacznym, często bardzo dla Polski niekorzystnym współżyciem z Żydami i faktem dokonania zbrodni na Żydach przez Niemców głównie na naszych ziemiach. Na jak długo wystarczy paliwa propagandowego posługującego się fetyszem "setek lat przyjaźni" i najbardziej wyświechtanych już bzdur o "zagrożeniu ze strony Rosji", co ogłosił w Warszawie jak prorok p. Pence. Pocieszające jest, że poza twardogłowymi fanatykami z obozu dobrej zmiany, leżącymi plackiem przed Amerykanami (ale w każdym razie - nie na kolanach!), Polska nie zawyła z zachwytu nad owa pseudokonferencją. W państwowej Trójce radiosłuchacze wyrażający ogromne wątpliwości wobec sensu konferencji, dzwoniący do stacji i wypowiadający się na żywo, byli w zdecydowanej większości w stosunku do zwolenników. Nawet nie mająca nic do zaproponowania "totalna opozycja" przynajmniej nie przyłączyła się do chóru pijanych radością patologicznych atlantystów. Niestety, Polska została najwyraźniej pozostawiona przez Trumpa opcji neokonserwatywnej. Wobec zagrożenia, jakie niesie ze sobą oddanie przez PiS Polski w dobrowolne jarzmo neokonserwatystom, co oznacza utrwalenie pozycji bezpiecznego dla USA przyczółka krzykaczy, harcowników, a może i czegoś więcej wobec Rosji; zniszczenie polskiej pozycji na Bliskim Wschodzie będącej wyrazem wyważonej polityki co najmniej ostatnich 90 lat (traktat II RP z Cesarstwem Persji; świetne stosunki z krajami arabskimi za PRL, skutkujące wysoce korzystnymi kontraktami itp.; udział w faktycznie pokojowych misjach ONZ przez żołnierzy WP za PRL i III RP), no i oczywiście wobec drugiej kwestii zasadniczej, czyli konsekwentnego dążenia "sojuszników" do wymuszenia na Polsce odszkodowań za mienie żydowskie na zasadzie krwi, a może i odbudowania pozycji żydowskiej w Polsce na wzór przedwojenny - trzeba bić na alarm, zastanowić się i wyciągnąć wnioski. Do tego prowadzi rusofobia rządzących, która dzisiaj po latach permanentnego utwierdzania samych siebie w nienawiści, swoistego przedawkowania tej fobii, wywołuje już degradujące skutki dla psychiki rusofobów. Żeby tylko dla nich. Niestety, wywołuje te skutki dla Polski...

Zachód nie zachowuje się lepiej, przynajmniej jeżeli chodzi o retorykę. Paul Craig Roberts zauważył ostatnio, że żaden minister spraw zagranicznych czy premier Wielkiej Brytanii przez cały okres Zimnej Wojny nie wypowiadali takich absurdalnych i agresywnych zarzutów wobec ZSRR, jak to robią dziś wobec Rosji. Pence w Warszawie i następnego dnia w Monachium grozi Iranem, który ma dokonać drugiego Holokaustu (powtarzam wobec dwóch supermocarstw atomowych!) oraz Rosją, która "pięć lat temu nielegalnie zaanektowała Krym". A w ogóle to "USA są znowu pierwsze i najważniejsze"! Mój Boże, i to mówi wiceprezydent kraju, który dopiero co losowo wyznaczył pierwszą z brzegu kukłę na prezydenta Wenezueli, wezwał swych sojuszników do takiegoż uznania i teraz wzywa Unię Europejską jako taką. Polska nie tylko grzecznie organizuje parodię konferencji w Warszawie pokazując się oficjalnie krajom arabskim jako wasal USA, wcześniej na żądanie USA atakuje chińską firmę Huawei, ale i uznaje amerykańskiego figuranta za prezydenta Wenezueli!!! Czyni to Polska tak doświadczona cofaniem uznania rządu londyńskiego i uznawaniem rządu jałtańskiego w 1945 r. Czynią to ludzie, którym hasła "suwerenność" i "niepodległość" nie schodzą z ust.

Do tego doszliśmy po trzydziestu już latach od 1989 r., w atmosferze pompowanego od 2010 r. obłędu. Oczywiście istnieje wyjście z sytuacji, ale nie istnieją siły w Polsce władne przeprowadzić inną politykę. Oddanie się USA, trwanie w NATO i trwanie samego NATO, to główne katalizatory napięcia i niebezpieczeństw we współczesnym świecie. Dlatego Polska powinna opuścić NATO i ogłosić neutralność, a w Europie Środkowej szukać zwolenników dla ogłoszenia strefy bezatomowej, coś na wzór nowego planu Rapackiego. Dla dobra świata, dla dobra naszej wspólnej przyszłości, tkwiące w przeszłości i tonące w potwornych uprzedzeniach NATO powinno odejść do lamusa historii. Piszę o tym ja i piszemy o tym my w "MP" nie po raz pierwszy.

Adam Śmiech
sobota 16.02.2019

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014